zrób to sam – dla domu


boho chodniczek
November 1, 2012, 11:15 am
Filed under: Uncategorized | Tags: , , , , , , , ,

Znudziły Ci się gładkie, niczym nie przykryte podłogi w domu? Marzy Ci się oryginalny uroczy chodniczek, ale nic ze sklepowych propozycji nie przypadło Ci do gustu? Może spróbuj wykonać go samodzielnie. Tak, tak, dywanik również da się zrobić samodzielnie. To wcale nie takie skomplikowane. Jeśli masz trochę czasu spróbuj wykonać go w domu.

Image

freepeople.com

Oto czego potrzebujesz:

  • kartonowe okręgi różnej wielkości
  • gruba, sztywna nitka w neutralnym kolorze
  • grube konopne sznury, grubsze kolorowe kawałki sznurka, materiału, róznych tasiemek z frędzlami itp (patrz czego użyto na zdjęciach)
  • gruba igła z dużym uchem

Image

freepeople.com

Wytnij kartonowy okrąg o szerokości Twojego przyszłego chodniczka. Narysuj w nim za pomocą ołówka czy długopisu wiele przecinających się promieni jak na zdjęciu. W miejscach linni natnij każdą na głębokość ok 1 cm. Przeplataj grubą nitkę zaczepiając je za nacięcia tak, aby stworzyć siatkę jak na zdjęciu. Na koniec zawiąż nitkę z tyłu.

Image

freepeople.com

Zacznij przeplatankę. Na poczatku weź konopny sznurek i umocuj go na środku za krzyżujace się nitki. Następnie przeplataj raz pod raz nad nitką, tworząc spiralne okręgi. Ułożą się one w kolejne warstwy.

Image

freepeople.com

Dodawaj kolejne rodzaje sznurka i kolory, zawiązując ze sobą brzegi sznurków. Dodaj również pasy materiału o ciekawej fakturze, np z pomponami jak na zdjęciu. Kiedy cały okrąg będzie już uzupełniony po brzegi odwróć na drugą stronę i utnij bazowe nitki. Pozawiązuj ich końce i poucinaj, aby nie wystawały. Jeden okrąg jest już gotowy.

Image

freepeople.com

Do całości dywanika oczywiście potrzebujesz takich kształtów dużo więcej. Ten był największy, następnie zrób mniejsze, w różnych kolorach, lecz postępując dokładnie w taki sam sposób jak powyżej. Kiedy będziesz już mieć wystarczająco dużo takich okręgów ułóż je na ziemi i pozszywaj ze sobą brzegi przy pomocy grubej nitki, która służyła nam za podstawę okręgów. Dopasowuj ich wielkości tak, aby utworzyły kształt prostokąta. Nie muszą to również być jedynie okręgi – jak widać na obrazku wykorzystano różne kształty. Zszywaj brzegi mocno i ściśle, aby konstrukcja była wytrzymała – w końcu ma się nadawać, by po niej chodzić. Taki dywan jest już gotowy i z powodzeniem możesz położyć go na pustych panelach w przedpokoju czy w sypialni. Jeżeli podczas farbowania włosów skapnie ci na dywan farba loreal excellence (http://www.bdsklep.pl/loreal-loreal-excellence-creme-swietlisty-ciemny-braz-4-03-krem-koloryzujacy,id-40168), wówczas idealnie wtopi się w kolorowe tło i nie bedzie jej widać.

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: