zrób to sam – dla domu


patchwork
November 1, 2012, 11:04 am
Filed under: Uncategorized | Tags: , , ,

Patchwork jest techniką szycia polegającą na łączeniu ze sobą kawałków tkaniny o różnej wielkości, fakturze i barwie w większe całości. Kształty tych fragmentów mogą być regularne i w ten sposób tworzyć symetryczne, zaplanowane kształty. Równie dobrze jednak można na siebie naszywać kolorowe łaty w przypadkowej kolejności. Wiele zależy od naszego pomysły i efektu jaki chcemy uzyskać oraz cierpliwości. Wiadomym jest, że do uzyskania regularnych form trzeba włożyć wiele żmudnej pracy – każdy bok patchworkowego fragmentu trzeba zszyć z kolejnym a potem z jeszcze następnymi i tak w nieskończoność tworzyć żmudną materiałową mozaikę. Tym razem jednak zaprezentuję wam nieco prostszy sposób na uzyskanie patchworkowych dekoracji. Ich przypadkowa faktura wpisuje się doskonale w styl bohemy czy hippie – coś dla miłośniczek luzu i swobody. Inspiracje pochodzą ze sklepów marki Free People.

Image

Patchworkowa kapa na łóżko zszyta z różnorakich fragmentów dżinsu. Z powodzeniem wykorzystasz do tego stare dżinsowe spodnie, koszule i kurtkę. Im więcej, tym lepiej. Aby narzuta nie była zbyt monotonna dodaj kilka łat wyciętych z kraciastych koszul – ożywią kompozycję. Zszywaj na maszynie do szycia, lub podwójnym, mocnym ręcznym ściegiem – dżins jest materiałem trudnym do szycia, więc trzeba zadabać, by całość była wytrzymała. Na koniec podłóż brzegi narzuty i obręb je – nie bęzie się strzępić, a przy okazji nadasz jej regularny kształt prostokąta ucinając to, co niepotrzebne. Taka kapa świetnie zaprezentuje się na młodzieżowej kanapie, fotelu czy łóżku. Możesz ją prać w płynie lenor

Image

freepeople.com

Stare walizki oklejone pachworkiem, dodatkowo zestawione z parasolkami, tworzą ciekawą kompozycję pod sufitem. Kącik podróżnika, wystawka włóćzykija. Niesamowity pomysł i wykonanie. Designerzy z Free People jak widać mają świetne pomysły. Aż chciałoby się pracować w takim miejscu. Wykorzystaj pomysł do dekoracji włąsnego pokoju. Być moze taka kompozycja z walizek byłaby przesadą, lecz kilka w ten spsoób oklejonych walizek ustawionych na sobie może wyglądac naprawdę świetnie.

freepeople.com

Ciekawa i prosta ozdoba z drutu, tkaniny i folii. Wyzwanie dla wyobraźni. Możesz coś takiego skonstruować samodzielnie przy wykorzystaniu grubszego, giętkiego drutu. Obszyj dowolnie puste kratki materiałem i folią. Postaw na ziemi. Możesz w takim “wazonie” trzymać jakies drobne przedmioty lub ususzone kwiaty.

Image

freepeople.com

Piękne lampy. Przez metalowy stelaż abażuru przepleciono paski różnobarwnego materiału. Nie musi być równo ani dokładnie – wręcz przeciwnie – im bardziej spontanicznie, tym ciekawszy efekt. Taką lampe z powodzeniem powiesisz w sypialni czy salonie.

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: