zrób to sam – dla domu


podstawki pod zdjęcia – zamiast ramek

Co zrobić z ulubionymi zdjęciami czy pocztówkami z wakacji? Tradycyjnie możemy oprawić fotografie w ramki, zaś pocztówki trzymać w pudełku z pamiątkami. Niektórzy nie lubią tradycyjnych rozwiązań i wolą iść z duchem czasu, na przykład robiąc zakupy przez internet. Musicie więc wiedzieć, że jest wiele innych ciekawszych sposobów na uporządkowanie i ekspozycję naszych pamiątek. Nie muszą już lądować zapomniane w szufladzie, a półki i biurko pomniejszać się z każdym nowym zdjęciem dostawionym na ich powierzchni. Spójrzmy zatem, jakie mamy możliwości.

Image

stylowi.pl

Takie samodzielnie wykonane podstawki na zdjęcia będą stanowiły świetną ozdobę mieszkania. Zrobimy je w bardzo prosty sposób – wystarczy kilka różnej wielkości ładnych kamieni oraz metalowy drucik. Każdy z kamieni ściśle owijamy drucikiem. Jeden jego koniec okręcamy wokół drugiego, drugi zostawiamy dłuższy – na kilka centymetrów, zaś jego końcówkę zwijamy kilka razy w małą spiralkę. Dzięki niej przymocujemy zdjęcia. Z takich podstawek zrobisz świetną kompozycję na parapecie czy półce.

Image

stylowi.pl

zdjęcia i pocztówki posłużą CI również do odnowienia starego mebla. Wystarczy, że okleisz nimi ściśle np lodówkę czy drzwi szafy a mebel od razu zyska nowe życie w tak łatwy sposób. Przyklejaj zdjęcia na dwustronną taśmę tak, by nie uległy zniszczeniu (uważaj, by taśma nie zachodziła na powierzchnię innych zdjęć. Jeśli zechcesz wyrzucić mebel i odczepić zdjęcia będziesz mogła z powrotem spakować je do albumu. Wystarczy, że odkleisz je ostrożnie od powierzchni mebla a miejsce z taśmą zakleisz paskiem papieru – w ten sposób zdjęcia nie skleja się ze sobą i nie poniszczą.

Image

stylowi.pl

Jeśli jednak lubisz zdjęcia oprawione w ramy wybierz kilka najciekawszych zdjęć i opraw je. Takie ramy zawieś na korytarzu lub nad schodami tworząc z nich wspólną kompozycję. Możesz zawiesić nimi całą ścianę – efekt będzie równie dobry – lub przemieszać z innymi ciekawymi obrazkami.

Oczywiście tych kilka pomysłów to jedynie przykłady. Wszystko zależy od tego czy lubisz eksponować zdjęcia, czy raczej wolisz tradycyjne albumy. Powiesisz je także w wielu innych miejscach  – na przykład nad biurkiem na tablicy korkowej, tworząc ciekawą kompozycję. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką albumów polecam szczególnie metodę scrapbooking – polega ona na ozdabianiu albumów rodzinnych i wklejonych tam zdjęć. Taki album będzie wymagał wiele pracy i cierpliwości – lecz nie musisz tworzyc go od razu. Wystarczy ze kazdego dnia lub co tydzien stworzysz jedną stronę. Taki album będzie świetną rodzinną pamiątką po latach. Równie dobrze możesz podarować go komuś w prezencie.

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: