zrób to sam – dla domu


czerń i biel

Mały rzut okiem na kontrasty – a wśród nich najważniejszy – czerń i biel. To nie tylko stare fotografie czy filmy, lecz także zestawienia barwne wnętrz. Kontrast czerni i bieli, zastosowany nawet w przypadku najmniejszych drobiazgów, nadaje wnętrzom nowoczesny, modernistyczny charakter. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym propozycjom, równie ciekawym co zakupy przez internet.

stylowi.pl

Czarno-biały kącik do pracy. Kolorystyka wbrew pozorom sprzyjająca skupieniu. Wbrew pozorom – bo dobrze przemyślana. Biel nie jest rażąca, przez co zestawienie nie męczy naszych oczu. Wszystko natomiast sprawia wrażenie doskonałej organizacji i porządku. Minimalistyczne i bez przesady.

pinterest.com

Zwykła czarna tablica do pisania kredą sprawia, że ściana kuchni nie jest nudna. Wszystko jest tam utrzymane w jasnej kolorystyce, zatem taki akcent przełamuje nudę barwną i wprowadza do wnętrza trochę świeżości.

stylowi.pl

Przy starych półeczkach z szufladkami i dekoracjami utrzymanymi w stylu retro czarno-biała fototapeta na ścianie wypada świetnie. Pojawia się tutaj dodatkowy kontrast – nowoczesnego i starego, co dodatkowo działa na korzyść wnętrza.

abeautifulmess.typepad.com

Jasne wnętrze, niemal pozbawione kolorów poza biurkiem i krzesłem ożywia niewielka poduszka w czarno białe wzory, dwa kontrastowe obrazy oraz czarny dywanik na podłodze. Tych kilka drobiazgów zmienia pokój w niesamowity sposób.

pinterest.com

Zamiast wymyślnych dodatków wystarczy jeden dywan w biało czarne zygzaki, aby pokój zmienił się nie do poznania. Dobre rozwiązanie do jasnych i kolorowych wnętrz.

polyvore.com

Świetny pomysł na poduszki, które rozweselą nasz salon lub sypialnię. Jedna podłużna w biało czarne prążki, druga z nadrukiem kota o tymże kształcie. Naprawdę fantastyczna ozdoba, innych już nie trzeba. Zestawiaj z neonowymi meblami, narzutami lub poduszkami.

pinterest.com

A oto coś, co zrobisz samodzielnie. Jeśli spodobały Ci się czarno-białe inspiracje – zrób sama oryginalną, kontrastową poduszkę. Wystarczy zwykła biała poszewka, którą możesz nawet uszyć sama. Za pomocą czarnej farby do tkanin i korka od wina, który posłuży za okrągły stempelek pomaluj starą poduszkę. Odbijaj czarne stempelki w różnych odstępach. Pamiętaj aby między obie warstwy materiału podłożyć gazetę lub karton, który zapobiegnie przebijaniu farby na drugą stronę. Wybierz dowolny wzór – nie muszą to być wcale kółka. Równie dobrze będą wyglądać drobne serduszka, ptaki, paski czy zygzaki.

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: